Kantonalno takmičenje iz pružanja prve pomoći

Datum objave: 21.04.19 Objavio: admin

Crveni križ Kantona Sarajevo je u subotu 20.04.2019.g. u OŠ „Malta“ u Sarajevu realizirao 24. Kantonalno takmičenje iz pružanja prve pomoći ekipa osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo. Suorganizatori ovog takmičenja su Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS i Prosvjetno pedagoški zavod Kantona Sarajevo.

Takmičenje iz pružanja prve pomoći je manifestacija koja ima za cilj motivisanje mladih za masovnije i kvalitetnije izučavanje i savladavanje elementarnih znanja i vještina u pružanju prve pomoći, te provjeru osposobljenosti mladih iz oblasti pružanja prve pomoći i unapređenje opšteg stanja zdravstvene zaštite i zdravstvene kulture mladih.
Na ovom takmičenju, u konkurenciji osnovnih i srednjih škola, učestvovale su pobjedničke ekipe sa održanih općinskih takmičenja, a ekipa naše Druge osnovne škole osvojila je zavidno 2. mjesto!

Upućujemo čestitke našim vrijednim učenicima i nastavnici Edisi Subašić na ovom odličnom predstavljanju naše škole!