Općinsko takmičenje iz pružanja prve pomoći

Datum objave: 11.04.19 Objavio: admin

U subotu, 23.03.2019. godine u prostorijama Međunarodne gimnazije „Richmond Park International Secondary School“ održano je XXIV Općinsko takmičenje iz pružanja prve pomoći Crvenog križa Ilidža, a učešće je uzelo jedanaest osnovnih škola i dvije srednje škole. Ekipe su svoje znanje pokazale na trinaest poligona, šest rekreacijskih, te sedam takmičarskih poligona: nesreća na školskoj priredbi, saobraćajna nesreća, sječa drva, nesreća na času fizike, nesreća na času tjelesnog odgoja, migrantska situacija, kardiopulmonalna reanimacija.

Naša škola osvojila je prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola i time stekla pravo učešća na Kantonalnom takmičenju iz pružanja prve pomoći, koje će se održati 20.04.2019. godine.

Ekipu „Druge osnovne škole“ su predstavljali sljedeći učenici: Vatrić Nejra, Fakić Ajla, Hukara Erna, Gadžo Medina, Džaltur Džejna i Radović Sandi, a predvodila ih je i pripremala nastavnica Edisa Subašić.

Čestitamo ovoj uspješnoj ekipi i nastavnici Edisi! Želimo im puno sreće na predstojećem Kantonalnom takmičenju!