PODRŠKA NAJBOLJIM UČENICIMA JAVNIH OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U FEDERACIJI BIH U ŠKOLSKOJ 2020/21. GODINI

Datum objave: 31.10.21 Objavio: Rialda Bibuljica

Tokom mjeseca septembra ponovo je počeo sa realizacijom program Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke pod nazivom „Podrška najboljim učenicima javnih osnovnih i srednjih škola u Federaciji BiH u školskoj 2020/21. godini“. U okviru ovog programa sve osnovne i srednje škole sa područja Federacije BiH nominiraju po jednog najboljeg učenika ili učenicu prema određenim bodovnim kriterijima. Kantonalna ministarstva obrazovanja će odabrati po šest učenika, najbolje od najboljih, koji će dobiti jednokratnu novčanu pomoć u znak priznanja i podrške u daljem napredovanju i obrazovanju.

Izabrati najboljeg učenika ili učenicu nije bio jednostavan posao. Našu školu je u protekloj školskoj godini pohađalo na desetine uspješnih i primjernih učenika. Titulu najbolje učenice u generaciji ponijela je Nejra Salihović, koja je našu Drugu osnovnu školu tokom svog školovanja predstavljala na više različitih natjecanja, postigavši uspjehe i na državnom nivou. Ovom prilikom čestitamo našoj Nejri i želimo joj puno uspjeha u daljem školovanju te da se njeno ime nađe među šest najboljih učenika iz Kantona Sarajevo.