TAKMIČENJA IZ TEHNIČKE KULTURE

Datum objave: 16.05.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Dana, 12.4.2024.godine u prostorijama JU Peta osnovna škola Sokolovići realizovano je Općinsko takmičenja iz osnova tehnike i tehničke kulture.

JU “Druga osnovna škola” Ilidža/Hrasnica na pomenutom takmičenju predstavljali su:

Mujezinović Merjema, učenica V razreda,

Berilo Anesa, učenica VI razreda,

Ribica Lamija, učenica VII razreda,

Brkić Ensar, učenik VIII razreda i

Kadrić Nejra, učenica IX razreda.

Naši vrijedni učenici iz testova znanja ostvarili su pojedinačno sljedeće plasmane:

1. Mujezinović Merjema, osvojivši 36,5 bodova, 2. mjesto;
  2. Berilo Anesa, osvojivši 36,5 bodova, 1. mjesto;
  3. Ribica Lamija, osvojivši 32,25 bodova, 1. mjesto;
  4. Brkić Ensar, osvojivši 32 boda, 3. mjesto i
  5. Kadrić Nejra, osvojivši 45 bodova, 1. mjesto.

U kategoriji izrade praktičnog rada, kao ekipa, osvojivši maksimalan broj bodova zauzeli su zavidno 1. mjesto.

Uzimajući u obzir rezultate postignute iz testova znanja i praktičnog rada naši učenici su u ukupnom plasmanu sa osvojenih 232,25 bodova zauzeli fantastično prvo mjesto te se time plasirali na kantonalni nivo takmičenja.

U petak 26.4.2024.godine održano je Kantonalno takmičenje iz osnova tehnike i tehničke kulture za učenike osnovnih škola u Kantonu Sarajevo.

Pojedinačni plasmani naših učenika su:

1. Merjema Mujezinović, 25. mjesto;
  2. Anesa Berilo, 2. mjesto;
  3. Lamija Ribica, 10. mjesto;
  4. Ensar Brkić, 9. mjesto i
  5. Nejra Kadrić, 6. mjesto.

U kategoriji izrade praktičnog rada, ekipno su zauzeli 2.mjesto.

Uzimajući u obzir rezultate postignute iz testova znanja i praktičnog rada naši učenici su u ukupnom plasmanu zauzeli fantastično četvrto mjesto.

Učenike za pomenuta takmičenja su pripremali kolegica Selma Ćehović i kolega Elvis Alić kojima ovom prilikom čestitamo na kvalitetnom i uspješnom radu sa učenicima! Posebne čestitke upućujemo našim učenicima, vrijednoj ekipi, koja je svojim rezultatima osvjetlala ime Drugoj osnovnoj školi! Bravo naši tehničari!