HUMANITARNA AKCIJA

Datum objave: 14.02.20 Objavio: admin

Humanitarna organizacija „Merhamet“ MDD, 2. februara ove godine, obilježava 107. godinu postojanja. Zbog značaja ovog jubileja, pokrenuta je akcija prikupljanja slatkiša i drugih artikala, koji će biti distribuirani djeci s posebnim potrebama, te djeci oboljeloj od raka.

Ova akcija, koja je počela 02.02. i trajala do 10.02.2020. godine, provedena je u svim školama Kantona Sarajevo. Cilj je da mladi ljudi osjete solidarnost i pripadnost društvu koje je humano. Učenici, roditelji i uposlenici naše škole su se rado pridružili i ovoj humanitarnoj akciji. Darovali smo slatkiše i druge artikle za djecu, jer naša sreća nije potpuna, ako nisu sretni i ljudi oko nas.
Cilj ovog programa jeste i podržavanje razvoja humanosti kod djece. Na taj način se uče poštovanju osnovnih humanih vrijednosti. Djeca postaju bolje adaptirana, tolerantnija i fleksibilnija. Samo tako će biti spremnija da funkcionalno rješavaju probleme koji ih čekaju na putu odrastanja.
Želimo da „Merhamet“ MDD uspješno nastavi svoj put dobročinstva, koji su daleke 1013. godine pokrenuli znameniti ljudi i veliki humanisti. Naša je iskrena želja da svi zajedno nastavimo s uspješnom realizacijom humanih projekata.