„ILIDŽO, U SRCU I STIHU TE NOSIM”

Datum objave: 13.05.20 Objavio: admin

Ilidža je oduvijek bila inspiracija za velike pjesnike, pisce, putopisce, ali i one sasvim „obične” prolaznike. Ilidžom je protkana nit koja povezuje najljepše stihove, a ti stihovi ne mogu, a da ne dopru u svako srce i dušu onih koji su ih čuli. Udruženje za očuvanje tradicije i razvoj kulturno-umjetničkog stvaralaštva „BAŠLIJA” je povodom Dana Općine Ilidža, organizovalo takmičenje učenika u pisanju literarnih radova na jednu od ponuđenih tema  „ILIDŽA JE LJEPOTOM OKIĆENA” i „ILIDŽO, SRETAN TI ROĐENDAN“. U nastojanju da svi zajedno nastavimo u najljepšem poetskom ritmu, namjera je bila da 13.03.2020. godine u Multimedijalnom centru Općine Ilidža, bude upriličena svečana završnica Devete večeri poezije, pod simboličnim nazivom „ILIDŽO, U SRCU I STIHU TE NOSIM”.  Dodatni motiv je bio da se kod ilidžanskih osnovaca podstakne njihov literarni izražaj i da im se da prilika, da svoju spisateljsku sposobnost i maštu prenesu na papir. Ilidžom su trebali odzvanjati najljepši stihovi vrijednih osnovaca, stihovi koji dolaze iz srca djeteta, pisani s puno pažnje, posvećenosti i ljubavi, ali je manifestacija, zbog zabrane javnih okupljanja, otkazana.

U takmičenju je učestvovalo 140 učenika ilidžanskih osnovnih škola.  Oni su uz podršku i smjernice nastavnika razredne i predmetne nastave, dali svoj doprinos i na iskren dječiji način, iskazali svoju ljubav prema Ilidži, koja je najljepšim stihovima opjevana. Komisija je odabrala najuspješnije radove, a učenicima će naknadno biti dodijeljene diplome. Nagrađeni učenici naše škole, čiji su radovi bili najuspješniji su:

• Zerin Đozo II-1, nastavnica Jasminka Paleta,
  • Majra Lokvančić II-2, nastavnica Vildana Jahić,
  • Elmina Delija II-3, nastavnica Emina Memija,
  • Admira Indži Mehmedika III-1, nastavnica Suvada Studenović,
  • Lamija Tanjo III-2, nastavnica Amira Hadžić,
  • Nađa Jahić III-3, nastavnica Amra Medar,
  • Amar Suljević III- 4, nastavnica Sanela Pekić,
  • Atija Ibrahimović IV-1, nastavnica  Azra Džino,
  • Faruk Lokvančić IV-2, nastavnica Alma Festić-Kovač,
  • Lamija Vatrić V-3, nastavnica Selma Bećirović,
  • Lejla Čolak VI-1, nastavnica Edina Hodžić,
  • Sara Pekić VI-3, nastavnica Emina Ljatifi,
  • Lamija Milišić VII-1, nastavnica Edina Hodžić i
  • Adi Mešić VIII-1, nastavnica Izeta Aljović.

Učenicima i njihovim nastavnicama upućujemo iskrene čestitke!