Književno druženje u Domu kulture u Hrasnici

Datum objave: 22.05.19 Objavio: admin

Povodom 15. maja Dana JUKSR Hrasnica – Ilidža, organizovano je druženje sa poznatim bosanskohercegovačkim piscem za djecu i mlade Fahrudinom Kučukom.

Druženje je održano u multimedijalnoj sali Doma kulture, u organizaciji bibliotekarke ove ustanove, gospođe Merdžanić Esme. Učešće su uzeli članovi bibliotekarske i literarne sekcije, kao i ostali učenici koji su izrazili želju da prisustvuju istom. Gospodin Kučuk je i ovaj put na posve zanimljiv način animirao učenike, čitajući stihove iz svoje zbirke basni „I životinje maštaju, zar ne?“. Nacionalna i univerzitetska biblioteka Bosne i Hercegovine kao jedino nominacijsko tijelo u Bosni i Hercegovini za prestižnu nagradu Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA) koja predstavlja najveću svjetsku nagradu za književnost za djecu i mlade, redovno učestvuje u promociji i afirmaciji svojih nominiranih kandidata za ovu nagradu, a upravo ova knjiga je bila nominovana. Učenici su bili u pratnji bibliotekarke škole Enese Ustamujić-Sejdić i pripravnice Sanele Mehmedagić. Zahvaljujemo gospodinu Kučuku na poklonjenoj knjizi „Vilenjakovo pero: mjesečeva pričaonica“ i gđi Esmi na gostoprimstvu i izuzetnoj organizaciji.