OBILJEŽEN DAN PJEŠAČENJA

Datum objave: 22.10.19 Objavio: admin

Učenici naše škole su obilježili Svjetski dan pješačenja. Iskoristili su lijep i sunčan jesenji dan, te uživali u zajedničkom druženju.Pješačenje je fizička aktivnost koja se odvija u prirodi. Cilj obilježavanja ovog dana je da ljudi više borave u prirodi, kako bi se manifestirala pripadnost određenoj sredini i razvila svijest o potrebi ekološkog očuvanja te sredine. Takođe se razvija svijest o potrebi kretanja, posebno pješačenja, kao najjednostavnijeg i najsvrsishodnijeg oblika očuvanja zdravlja.

Učenici su zajedno sa svojim učiteljicama krenuli ispred škole. Šetajući su imali priliku da svoje znanje o promjenama u prirodi u jesen, uoče u neposrednom okruženju.

U povratku su svratili u zabavni park u blizini škole. Uživanju nije bilo kraja. Djeca su se klackala, ljuljala, provlačila i skakala, primjenjujući svoje motoričke sposobnosti na grupnim igrama. Tako su naši učenici na najljepši mogući način promovisali zdrave životne navike.