Obilježen Dan učitelja u Drugoj osnovnoj školi

Datum objave: 16.10.19 Objavio: admin

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. oktobra. Ovaj datum proglasio je UNESCO 1994. godine u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. Ovaj dan je prilika da se pokaže kako je rad učitelja i nastavnika jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni. U našoj državi ovaj dan se obilježava kao nenastavni dan, a kako je ove godine 5. 10. padao u subotu, nenastavni dan je bio petak, 4. 10.Ovaj značajni datum u Drugoj osnovnoj školi učenici su popratili svojim literarnim i likovnim radovima posvećenim učiteljima i nastavnicima, a uprava i osoblje škole su petak, 4. oktobra proveli na zajedničkom izletu u Mostar.

Nadamo se daće uloga učitelja i nastavnika u društvu biti cijenjena i priznata, te da će društvo poštovati autoritet prosvjetnih radnika zbog njihove značajne uloge u odgoju i obrazovanju generacija koje dolaze.