Obuke za uposlenike „Druge osnovne škole“

Datum objave: 6.02.19 Objavio: admin

U ponedjeljak, 28.01.2019. godine, održane su obuke za sve uposlenike „Druge osnovne škole“ iz oblasti zaštite na radu i zaštite od požara.

Obuke su obuhvatile upoznavanje sa svim izvorima opasnosti na radu i načinima provođenja mjera zaštite. Teoretskim dijelom obuke uposlenici su edukovani o svim opasnostima i zaštiti na radu, a praktičnim dijelom o vatrogasnoj opremi i načinima upotrebe iste.

Navedene obuke se izvode prema vrsti djelatnosti i vrsti poslova koje pojedini radnici obavljaju na radnom mjestu. Obuhvataju mjere  zaštite na radu, zaštite od požara i pružanje prve pomoći.

Nakon provedenih obuka u vidu predavanja i prezentacije, organizovane su i provjere znanja uposlenika iz navedenih oblasti.

Najvažniji faktor bezbjednosti i zaštite čovjeka na radnom mjestu jeste sam čovjek.