Ogledni čas iz Tehničke kulture

Datum objave: 28.02.20 Objavio: admin

U srijedu, 12.02.2020. održan je ogledni čas iz nastavnog predmeta Tehničke kulture, koji je predvodila nastavnica Selma Ćehović. Čas je održan u odjeljenju VIII-4 razreda, a nastavna jedinica bila je Elektronika. Ovom oglednom času prisustvovali su direktor škole Almir Ćesko, pomoćnik direktora Emil Kalić i pedagogica Indira Memić.

Nastavnica Selma Ćehović je najprije ponovila sa učenicima prethodna znanja o elektoničkim uređajima, a potom ih je upoznala sa osnovnim simbolima u elektronici. Koristila se različitim nastavnim sredstvima, metodama i oblicima rada da bi učenicima približila ovaj nastavni sadržaj. Potom su učenici kroz igru pokazali svoja nova znanja usvojena na času.

Ovaj čas je bio vrlo zanimljiv i dinamičan, a učenici su pokazali visok stepen znanja i spretnosti. Nastavnica je spremno usmjeravala učenike u radu i ostvaren je osnovni cilj časa: učenici su usvojili znanja o osnovnim simbolima u elektronici. Nastavnici Selmi  i učenicima želimo puno uspjeha u daljem rradu!