Općinsko takmičenje iz fizike

Datum objave: 22.03.19 Objavio: admin

U četvrtak  7. marta 2019. godine u Četvrtoj gimnaziji Ilidža održano je 24. Općinsko takmičenje iz fizike za učenike osnovnih škola općine Ilidža. Takmičili su se učenici osmih i devetih razreda iz jedanaest osnovnih škola. Svaku školu predstavljalo je po šest učenika.U pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji osmih razreda prvo mjesto osvojio je Nadir Hrustanbegović iz Osme osnovne škole „Amer Ćenanović“, drugo Harun Alibegović takođe iz Osme osnovne škole „Amer Ćenanović“ i treće Emina Ahmetović iz Druge osnovne škole. Među devetim razredima prvo mjesto osvojila je Lamija Fatić iz Pete osnovne škole, drugo Vedad Mulaosmanović iz Druge, a treće Berina Karić iz Devete osnovne škole. U ekipnom plasmanu najbolja je Druga osnovna škola, druga Peta osnovna škola i treća Osma osnovna škola „Amer Ćenanović“.

Čestitke našim učenicima i nastavnici Mirsadi Žiko uz želje za što bolji plasman na predstojećem Kantonalnom takmičenju iz fizike.