Općinsko takmičenje iz naučno-tehničkog stvaralašta

Datum objave: 16.04.19 Objavio: admin

Domaćin 20. Smotre i takmičenja naučno-tehničkog stvaralašta mladih općine Ilidže, koje je održano 13. aprila 2019. godine bila je Deseta osnovna škola. Na takmičenju su učestvovali učenici iz 11 osnovnih škola sa područja općine Ilidža. Svaku školu predstavljalo je po pet učenika od petog do devetog razreda. Prvo mjesto osvojili su tehničari Druge osnovne škole koju su predstavljali Ibrahim Alić, Umihana Muslić, Erna Opačin, Benjamin Čimpo i Adna Durmo.

Drugo mjesto pripalo je ekipi Prve osnovne škole, dok je trećeplasirana Deseta osnovna škola. Pobjednicima su uručeni pehari i diplome koji će općinu Ilidža predstavljati na kantonalnom takmičenju. Naše učenike su pripremali nastavnici Selma Ćehović i Elvis Alić.

Čestitamo našim učenicima i nastavnicima na odličnom predstavljanju Druge osnovne škole i želimo im puno uspjeha na predstojećem Kantonalnom takmičenju!