Otvaranje manifestacije Modul Memorije 2019.

Datum objave: 15.04.19 Objavio: admin

U ponedjeljak, 08.04.2019. godine u sarajevskoj Vijećnici sa početkom u 19 sati otvoren je 24. Modul Memorije 2019. Tema ovogodišnjeg programa bila je „Život pod opsadom“. Svečana manifestacija je započela čitanjem pjesme poznatog poljskog pjesnika Zbigniewa Herberta, „Izvještaj iz opsjednutog grada“, a koju će pročitao prvak i direktor Narodnog pozorišta Izudin Bajrović, te je potom prikazan kratki film o Milomiru Kovačeviću Strašnom, snimljen specijalno za ovu priliku. Nakon toga, direktor Međunarodnog Festivala MESS i Umjetnički direktor Modula Memorije, Nihad Kreševljaković, obratio  se prisutnima i uručio Nagradu za doprinos kulture sjećanja, ovogodišnjem laureatu, Milomiru Kovačeviću. Program otvaranja Modula Memorije završen je muzičkim performansom u kojem je učestvovalo oko 900 djece iz osnovnih škola Kantona Sarajevo koji su pod dirigentskom palicom profesora Mehmeda Bajraktarevića izvodili kompoziciju „Samo da rata ne bude“, a ovaj performans  su na znakovni jezik prevodili učenici Centra za služnu i govornu rehabilitaciju.

Ponosni smo što su i učenici naše Duge osnovne škole učestvovali u ovom svečanom događaju i u pratnji nastavnice Dijane Rogić dostojno predstavljali svoju školu.

FOTOGALERIJA