POSJETA RATNOJ SPOMEN-SOBI

Datum objave: 16.12.19 Objavio: admin

U utorak, 10.12.2019. godine, učenici naše škole su u pratnji svojih učiteljica i pedagogice škole posjetili Ratnu spomen-sobu Četvrte viteške motorizovane brigade i 102. motorizovane brigade. U prostorijama Multimedijalnog centra na Ilidži je upriličen veoma koristan i zanimljiv historijski čas.

Učenici su s oduševljenjem i posebnom pažnjom slušali priče  o dešavanjima na prostorima općine Ilidža, koji su u toku četverogodišnje opsade bili pod kontrolom Armije Bosne i Hercegovine. Na vrlo zanimljiv način je prezentovana priča o organizaciji života u tim ratnim danima.

Nakon  predavanja  učenici su upoznati s izloženim eksponatima, njihovoj važnosti i značaju, jer su obilježili jedan težak period koji nastojimo sačuvati od zaborava i ne dozvoliti da se više ponovi.