Radionica u okviru Oktobarskih dana kulture

Datum objave: 17.10.19 Objavio: admin

U okviru Oktobarskih dana kulture u JUKSR Hrasnica, 9. oktobra upriličena je edukativna radionica pod rukovodstvom gospodina Jasmina Hadžića.

Radionici su prisustvovali zainteresovani učenici naše škole, kao i učenici JU „Četvrta osnovna škola“. Cilj radionice je bio predstaviti učenicima tehniku sito štampe, kao i njena svojstva. Gospodin Hadžić je na zaista specifičan i istančan način prije svega teoretski, a kasnije i praktično prikazao kako nastaju printovi na odjevnim predmetima, čašama, kao i ostalim dekorativnim elementima. Učenici su bili u pratnji bibliotekarke naše škole, Enese Ustamujić-Sejdić.

Želimo iskazati zahvalnost na gostoprimstvu, lijepoj izlagačkoj sadržini i poklonjenim majicama u okviru radionice. Također, gospodin Hadžić će pod pokroviteljstvom JUKSR Hrasnica odštampati deset majica/dresova, kako za našu školu, tako i za Četvrtu osnovnu školu. Želimo im mnogo sreće u daljem radu sa željom da kreativnost nikada ne presuši!