Saobraćajno takmičenje za učenike osnovnih škola Kantona Sarajevo

Datum objave: 7.05.19 Objavio: admin

Sportska dvorana u Semizovcu i ove godine bila je domaćin Saobraćajno-obrazovnog takmičenja koje se u subotu 27.04.2019. godine već 23. put održalo u organizaciji Auto-moto kluba KS. Cilj takmičenja je razvijanje saobraćajne kulture kod učenika, usvajanje znanja iz saobraćajnih propisa, te unapređenje cestovne bezbjednosti djece.

Na takmičenju su nastupile 52 ekipe iz osnovnih škola KS, koje su najprije radile testove iz oblasti saobraćaja, a nakon toga su na poligonu imale praktični dio savladavanja prepreka, odnosno vožnje bicikla sa preprekama.

Našu školu su predstavljala četiri učenika V-2 razreda pod mentorstvom prof. Mirze Mahmutovića. Učešće na takmičenju uzeli su: Hadžić Asja, Terzo Lejla, Sulejmani Islam i Alić Ibrahim. Najbolji plasman ostvario je Alić Ibrahim koji je prošao testove iz oblasti saobraćaja, ali nije prošao klasifikaciju na poligonu, dok su preostala tri učenika svoje učešće na takmičenju završili na testovima.

Našim učenicima i nastavniku Mirzi čestitamo i želimo im više uspjeha naredne godine!