Škola nordijskog skijanja

Datum objave: 15.02.20 Objavio: admin

Skijaški klub „Igman“ Sarajevo je i ove godine organizirao Školu nordijskog skijanja u saradnji sa Službom za obrazovanje, kulturu, sport i informisanje općine Ilidža. Obuka je trajala u periodu od 23. 1. do 27.1.2020. godine i odvijala se na Velikom polju na planini Igman.

U ovom projektu učestvovalo je četiri učenika iz „Druge osnovne škole“, a to su: Sejdić Sanjin, Hujdur Irhad, Karović Sara, Đepić Džejla . Općina Ilidža je finansirala dio troškova ove obuke, a aranžman obuke obuhvatao je: petodnevni prijevoz (autobus), obuku i rad sa trenerima, opremu za ski trčanje (skije, cipele, štapovi), čaj, organizaciju završne utrke i dodjelu diploma o završenoj obuci.

Zahvaljujemo se Općini Ilidža što je i ovaj put omogućila našim učenicima učešće u zanimljivim i edukativnim projektima kakav je Škola nordijskog skijanja.