5. MEMORIJALNI TURNIR „FARUK SMAILAGIĆ“

Datum objave: 30.11.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Dana 28.11.2023. u prostorijama Desete osnovne škole održan je Peti memorijalni turnir u odbojci “Faruk Smailagić” koji je organizovan svake godine za učenike /dječake osnovnih škola sa područja naše općine, a u spomen na preminulog kolegu i nastavnika tjelesnog odgoja, Faruka Smailagića. Na turniru su učestvovale ekipe iz svih jedanaest osnovnih škola sa područja općine Ilidža. Našu školu predstavljala je ekipa u sastavu: Ibrahim Veladžić, Džan Didik, Džanan Muhović, Amer Pamuk, Tarik Lokvančić, Tarik Bajić, Faris Komar, Adin Čolak, Hamza Palo, Alitahir Vejseli i Omar Đipa a predvodili su ih nastavnici Adisa Divoš i Mirza Valjevac. Najuspješniji su bili odbojkaši Pete osnovne škole, a potom domaćini te učenici Prve osnovne škole.

Turnir je protekao u fer-play igri. Uz druženje sa vršnjacima i sportsko natjecanje učenici su proveli ovaj dan u dobroj atmosferi, a naša ekipa je dobila zahvalnicu za učešće. Diplome i pehare uručio je sin rahmetli nastavnika Faruka, Adi Smailagić.