Obilježavanje 27. godišnjice Prvog motorizovanog bataljona Četvrte viteške brigade

Datum objave: 28.09.19 Objavio: admin

Septembar je mjesec u kojem se, pored početka školske godine, obilježavaju i tužne godišnjice, memorijalo stradanja naših građana i branitelja u prošlom ratu. Tako je i 17. septembra na lokalitetu Vrhovi na planini Igman obilježena  27. godišnjica pogibije komandatna Prvog motorizovanog bataljona Četvrte viteške brigade, brigadira Kerima Džafića. Ovom memorijalnom skupu, između ostalih zvanica, prisustvovalo je trideset tri učenika šestog razreda Druge osnovne škole u pratnji nastavnika Fahrudina Biče. Učenjem Fatihe, minutom šutnje i na drugi prikladan način odata je počast komandatu Džafiću, ali i svim šehidima Armije Republike Bosne i Hercegovine. Održan je i historijski čas kojim su učenici ali i svi prisutni naučili više o dešavanjima u zoni odgovornosti ovog bataljona. Položeno je cvijeće i proučena Fatiha na šehidskom mezarju Kovači-Hrasnica.

Poruka sa ovog događaja je da se ne smiju zaboraviti  sinovi Bosne i Hercegovine, koji su dali živote, kao i  agresija na BiH.  Samo znanjem i obrazovanjem mogu se u budućnosti pobijediti nedobronamjerni ljudi. Svečana akademija uz prigodan kulturno-umjetnički program održana je na Trgu Hrasničkog bataljona.