MJESEC KNJIGE

Datum objave: 12.11.19 Objavio: admin

Mjesec oktobar se već duže vrijeme obilježava kao mjesec knjige. Cilj obilježavanja je da se naglasi značaj knjige u obrazovanju i svakodnevnom životu čovjeka.
Čitanje i pričanje priča djeci je veoma značajno za njihov razvoj, budi dječiju maštu, kreativnost, radoznalost, otvara djecu prema svijetu i svijet prema djeci. Svi smo slušali pričanje ili čitanje priča od naših najmlađih dana i uživali u njima.U okviru obilježavanja ovog mjeseca provedene su brojne zanimljive nastavne i vannastavne aktivnosti. Učenici nižih razreda naše škole su u povodu mjeseca knjige posjetili školsku biblioteku i biblioteku Doma kulture u Hrasnici. Posjete su organizovane u cilju promovisanja značaja knjige i čitanja, posebno za mlade. Radost na licima naših mališana je bila dovoljan razlog opravdanosti posjete, a s namjerom da i oni budu vrijedni, mali čitači.

U knjigama je zapisana sva mudrost svijeta, pa vam od srca želimo mnogo pročitanih priča.