58. Smotra tehničkog stvaralaštva Kantona Sarajevo

Datum objave: 22.05.19 Objavio: admin

Ovogodišnje Kantonalno takmičenje učenika osnovnih škola KS u tehničkom stvaralaštvu održano je 10. maja 2019. godine u Maarif Schools of Sarajevo, u organizaciji Aktiva tehničke kulture KS, čiji su suorganizatori Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS i Prosvjetno-pedagoški zavod.Na takmičenju je učestvovalo 20 ekipa/škola, koje su pokazale najbolje rezultate na općinskim takmičenjima. Samo takmičenje se sastojalo od teoretskog dijela: testa znanja iz nastave za učenike VII, VIII i IX razreda i praktičnog dijela – praktičan rad za učenike od V do IX razreda. Ekipu svake škole sačinjavalo je po pet učenika, po jedan od V do IX razreda, a našu ekipu su činili učenici: Ibrahim Alić, Umihana Muslić, Erna Opačin, Benjamin Čimpo i Adna Durmo predvođeni nastavnicima Elvisom Alićem i Selmom Ćehović. Ispred učenika naše Druge osnovne škole najbolji plasman na ovom takmičenju ostvario je učenik VIII-3 razreda Čimpo Benjamin osvojivši treće mjesto u pojedinačnoj kategoriji. Mentor mu je bila nastavnica Selma Ćehović. Čestitamo Benjaminu i nastavnici Selmi na ovom zapaženom uspjehu i na odličnom predstavljanju naše Druge osnovne škole!