Atletski kup 2019.

Datum objave: 5.11.19 Objavio: admin

Atletski kup općine Ilidža je sportsko takmičenje koje se održalo 9. oktobra 2019. u organizaciji Ministarstva kulture i sporta i Atletskog saveza Kantona Sarajevo na atletskoj stazi Sportsko rekreativnog centra Safet Zajko. Našu školu predstavljala je ekipa sastavljena od 22 učenika i učenice.Zapažen uspjeh postigli su sljedeći učenici i učenice:

1.mjesto u trčanju na 600 m: Hana Barac

1.mjesto u trčanju na 1000 m: Irhad Hujdur

2.mjesto u trčanju na 1000 m: Aldin Fazlagić

2.mjesto štafeta koju su trčali učenici: Svraka Meris, Fočo Nuh, Hubijar Faris i Glušac Ersan

2.mjesto u trčanju do 300 m: Džejna Hošić,

3.mjesto u trčanju na 60 m: Irma Dervišević

3.mjesto u bacanju kugle: Šemsida Ferhatović

4.mjesto u trčanju do 60 m: Glušac Ersan

5.mjesto u skoku u dalj: Lokvančić Emina.

Ekipno su osvojili 3. mjesto i plasirali se na Kantonalno takmičenje.

Na kantonalnom takmičenju održanom 17. Oktobra učestvovali su Glušac Ersan, Irhad Hujdur, Aldin Fazlagić i Barac Hana, a sa medaljama su se vratili Irhad Hujdur za osvojeno 1. mjesto u trčanju na 1000 m i Aldin Fazlagić za osvojeno 3. mjesto u istoj disciplini. Čestitamo našim sportistima i nastavniku Mirzi Mahmutoviću koji je bio u pratnji naših atletičara!