ATLETSKI KUP ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA

Datum objave: 30.09.22 Objavio: Rialda Bibuljica

U četvrtak 29.9.2022. godine održan je Atletski kup za osnovne škole općine Ilidža u Centru za sport i rekreaciju “Safet Zajko”. Organizatori ovog natjecanja su Ministarstvo sporta KS, Atletski savez KS i Atletski klub “Atleta” Novi Grad.

Učenici Druge osnovne škole uveličali su ovu sportsku manifestaciju i osvjetlali obraz naše škole. Svi učenici su dali svoj maksimum kako bi postigli što bolje rezultate, a najuspješniji su bili:

Djevojčice:

Trčanje na 60 metara: Šahović Džejla, 3. mjesto.

Bacanje kugle: Vrabac Hana, 1. mjesto 🏆

Dječaci:

Trčanje na 300 metara: Gadžo Imran,  3. mjesto

Trčanje na 1000 metara: Fočo Afan, 1. mjesto 🏆

Postignutim rezultatima naši učenici su se plasirali za kantonalno takmičenje. Ovom prilikom želimo se zahvaliti svim učenicima koji su na ovom takmičenju predstavljali našu školu, a nisu postigli značajnije rezultate. Nastavnicima Adisi Divoš, Mirzi Valjevcu i Emiru Musiću kao i našim najuspješnijim učenicima čestitamo od sveg srca sa željom da se i sa kantonalnog takmičenja vrate sa trofejima!