ČUVAJMO OKOLIŠ ZAJEDNO

Datum objave: 18.10.20 Objavio: Rialda Bibuljica

„Čuvajmo okoliš zajedno“

Početkom mjeseca oktobra realiziran je prvi dio projekta Ekološkog udruženja Aleja pod nazivom „Čuvajmo okoliš zajedno“. Ekološko udruženje “Aleja” planiralo je realizaciju pomenutog projekta u tri faze, kojim je planirano da se svim osnovnim i srednjim školama, te vrtićima JU Djeca Sarajeva na području općine Ilidža doniraju kante za otpad.

U prvoj fazi projekta kante za otpad dodijeljene su: Drugoj i Četvrtoj osnovnoj školi, vrtiću „Radost“ i Zoološkom vrtu „Bambi“ u Hrasnici te vrtiću „Lužani“ na Ilidži. U toku su pripreme za druge dvije faze projekta, koje će uskoro biti realizirane.

Ispred Druge osnovne škole donaciju je primila pedagogica Indira Memić koja se zahvalila Ekološkom udruženju Aleja te zaželjela da saradnja naše škole sa ovim udruženjem traje i dalje.

Nadamo se da će naša Hrasnica biti lijepa i čista sredina za sve nas, a naša je dužnost da zajedno radimo na tome.