DAVUD KOČAN – USPJEŠNI BOKSER

Datum objave: 27.12.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Već ranije smo počeli promovirati naše vrijedne učenike koji su uspješni i u drugim oblatima i vannastavnim aktivnostima. U nizu imena izdvojit ćemo ovaj put našeg učenika VIII-2 razreda, Davuda Kočana. Ovaj dječak je jedno pristojno i skromno dijete koje u školi reda petice, a u slobodno vrijeme trenira boks u Bokserskom klubu „Ilidža“. Njegova ljubav prema ovom sportu nije slučajna, jer se i njegov stariji brat bavi istim sportom.

Davud je na takmičenjima vrlo uspješan, a posljednje priznanje koje mu je naročito drago bilo je postignuto na ovogodišnjem Federalnom takmičenju u boksu koje je održano u Mostaru od 24. do 26.11.2023. Na ovom takmičenju osvojio je prvo mjesto – zlato u kategoriji do 48kg. O ovom uspjehu prenosimo Davudove utiske: „Boksovao sam sa bokserom koji dolazi iz Čapljine. Ovo je još jedna medalja u nizu na koju sam jako ponosan. Posebnu zahvalnost dugujem mojim trenerima gospodinu Almedinu Fetahoviću i gospodinu Emiru Telaloviću koji su predano radili sa mnom i koji su vjerovali u mene.“

Čestitamo našem Davudu na postignutim rezultatima i želimo mu još puno uspjeha i zlatnih medalja!