DJECA IZ VRTIĆA „RADOST“ U POSJETI NAŠOJ ŠKOLI

Datum objave: 17.05.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Da su prvi dani u školi i prvi učitelji/učiteljice bitni za razvoj djece i kreiranje najljepših uspomena posvjedočit će svi stručnjaci za razvoj. Zato je jako važan prvi susret sa školom i svim onim sa čim se jedan novi đak susreće.

Da bi taj prvi susret prošao u što ljepšem raspoloženju, zadnjih godina postoji prelijepa praksa da korisnici vrtića, budući đaci, dođu u obilazak svoje buduće škole. Tako su djeca vrtića „Radost“ iz Hrasnice 15.5.2024. posjetila našu školu. U sigurnom okruženju svojih poznatih drugara iz vrtića i odgajateljica stigli su u našu školu gdje ih je dočekala psihologinja Alisa Mehmedspahić i poželjela im toplu dobrodošlicu i upoznala ih ukratko sa školom. Zatim su obišli dio škole namijenjen za razrednu nastavu, prisustvovali časovima kod učiteljica Azre Nikšić i Sanele Muzur u odjeljenjima I-1 i I-2 gdje su upoznali đake prvog razreda i dobili predstavu kako izgleda jedan školski dan prvačića.

Drago nam je što smo upoznali naše buduće đake i želimo im da iz naše škole ponesu najljepše uspomene.

Pripremila: Amra Mešić