Himnom obilježen početak nove školske godine

Datum objave: 8.09.19 Objavio: admin

Jutro je, 2. septembar, ponedjeljak. Jutarnji zrak je svež i mirisan. Sunčeve zrake obasjavaju dvorište škole u kojem su se u redove postrojili učenici Druge osnovne škole. Pomalo su pospani, jer raspust je bio dug, a sada su prva smjena. Treba se navići na rano ustajanje, na školske obaveze i rad. Čuje se prvo zvono, iz škole izlaze razrednici i učiteljice da uvedu svoje učenike. Svi su dotjerani, svečani. Tu je i Uprava škole: naš direktor, pomoćnik direktora i pedagogica, svi na okupu.Ponosni i dostojanstveni, pod zastavom naše drage Bosne i Hercegovine i Druge osnovne škole, uz zvuke himne svečano smo započeli još jednu školsku godinu puni elana i želje za učenjem, za dokazivanjem, za uspjehom. Nadamo se da će i ova školska godina proteći sretno kao i prethodna, da će se uspjesi nizati jedan za drugim, a trofeji na policama množiti kao i dosad.

SRETAN POČETAK DRAGI ŠKOLARCI!