HISTORIJSKI ČAS O DEŠAVANJIMA U PERIODU OD 1992. DO 1995. GODINE

Datum objave: 24.10.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Učenici devetih razreda Druge osnovne škole prisustvovali su predavanju u sklopu projekta ”Historijski čas i edukovanje učenika o dešavanjima u periodu 1992-1995. godine”. Predavanje je održano u dva termina: 16.10.2023. i 19.10.2023. godine za četiri odjeljenja devetih razreda.

Ovaj projekat realiziran je u saradnji Udruženja dobrovoljaca i organizatora otpora “Patriotska liga” općine Ilidža i Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS. Realizator projekta i predavač bio je gospodin Muhamed Nogo.

Ova predavanja su specifičan vid edukacije mladih generacija o minulim događajima iz bliske historije, koji je neophodan zbog česte manipulacije s informacijama o dešavanjima za vrijeme agresije na BiH. Nadamo se da će nove generacije voditi ideja slobode, pravde i jednakosti, te da će budućnost za našu domovinu biti svijetla i prosperitetna.