Implementacija programa „Libs“ u školskoj biblioteci

Datum objave: 10.01.19 Objavio: admin

Biblioteke su oduvijek bile od velikog značaja za usvajanje i širenje znanja. Predstavljaju ključno kolaboracijsko mjesto za saradnju i učenje, kako učenika tako i samih nastavnika. Biblioteka pruža potporu učenju, nudi knjige i izvore te omogućava svim članovima škole razvijanje kritičkog mišljenja kako bi postali stvarni korisnici obavijesti u svim oblicima i medijima. U potpunosti pruža informacije i saznanja koja su neophodna za uspješno učestvovanje u savremenom društvu zasnovanom na informacijama i znanju. U biti, biblioteka je sinonim cjeloživotnog učenja. Shodno tome, želeći povećati uspjeh i prosperitet u radu i osavremenjivanju naše školske biblioteke, Uprava škole i naš školski bibliotekar se odlučuju za kupovinu i implementaciju jednog mašinski čitljivog bibliotečkog programa „Libs“, namjenjenog za automatizaciju, informatizaciju i umrežavanje biblioteka. S tim u vezi, nakon izuzetne prezentacije ovog programa od strane autora istog i potpisivanja ugovora o kupovini i implementaciji, naša bibliotekarka je pohađala obuku u dva dijela – koju uspješno realizuje i samim tim postaje licencirani operator za „Libs“ program.

Obuku su vršili idejni i izvedbeni autori ovog programa, gospodin Memišević Emir i gospodin prof. dr. Edin Pobrić, predavač sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu. Koristimo se prilikom da izrazimo najiskrenije zahvale autorima za izuzetno osmišljen projekat, Upravi koja je prepoznala potrebu kao i kvalitet ovog programa, a našoj vrijednoj bibliotekarki Ustamujić-Sejdić Enesi čestitamo na uspješno završenoj obuci i želimo mnogo sreće u radu.

Sve preporuke za mašinski čitljiv program „Libs“¨!