Jesenji kros

Datum objave: 8.10.19 Objavio: admin

Atletski savez Kantona Sarajevo i Atletski klub „Sarajevo“ organizirali su, uz pokroviteljstvo Ministarstva kulture i sporta KS, Jesenji kros za učenike i učenice viših razreda osnovnih škola sa područja općine Ilidža. Kros se održao u petak 27.09.2018. godine na stazi uz rijeku Željeznicu. Discipline su bile određene prema spolu i uzrastu učenika:

UČENICE    VI i VII razred     600m

VIII i IX razred   800m

UČENICI     VI i VII razred     800m

VIII i IX razred   1000m

„Drugu osnovnu školu“ u pratnji nastavnice Adise Divoš predstavljalo je 16 učenika iz VII, VIII i IX razreda. Naši učenici su uspjeli odlično istrčati sve dionice po kategorijama. Od zapaženijih uspjeha pobrojat ćemo sljedeće: Džan Kiridžić je osvojio 4. mjesto u utrci na 800 m, Irhad Hujdur je osvojio 6. mjesto u utrci na 1000 m, a učenik Aldin Fazlagić osvojio je 10. mjesto u istoj disciplini. Takmičenje je proteklo u veseloj atmosferi, a učenici su uživali u druženju i lijepom septembarskom danu.