KANTONALNO TAKMIČENJE IZ BOSANSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI, HRVATSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI, SRPSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI

Datum objave: 16.05.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Dana 07.05.2024.godine u prostorijama JU “Prva osnovna škola” Ilidža upriličeno je kantonalno takmičenje iz Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti, Srpskog jezika i književnosti na kojem su učešće uzeli i učenice JU “Druga osnovna škola” Ilidža/Hrasnica.

Naše vrijedne učenice postigle su zapažene rezultate, kako slijedi:

u konkurenciji učenika VII razreda naša učenica Hana Uzunović od ukupno 66 takmičara, sa osvojenih 47 bodova, plasirala se na fantastično 6. mjesto;

u konkurenciji učenika VIII razreda naša učenica Esma Spahović od ukupno 67 takmičara, osvojivši 30 bodova, plasirala se na 21.mjesto.

Učenicu Hanu Uzunović za pomenuto takmičenje pripremala je kolegica Izeta Aljović, a učenicu Esmu Spahović kolegica Selma Bećirović.

Čestitamo našim vrijednim učenicama i cijenjenim kolegicama na ostvarenom fantastičnom plasmanu!