KANTONALNO TAKMIČENJE IZ FIZIKE

Datum objave: 17.05.21 Objavio: Rialda Bibuljica

Nakon uspješno održanog Kantonalnog takmičenja iz matematike, ubrzo se realiziralo i Kantonalno takmičenje iz fizike za učenike osnovnih škola. Ovo takmičenje održano je 6.5.2021. godine sa početkom u 8:30. u prostorijama trinaest osnovnih škola, među kojima i u našoj „Drugoj osnovnoj školi“.

Takmičenju je pristupilo ukupno 177 učenika osnovnih škola, a ispred naše škole uzele su učešće sljedeće učenice:

• U kategoriji osmih razreda: Lea Tanurdžić VIII-3, Sumeja Brkić VIII-3 i Emina Demirović VIII-2
  • U kategoriji devetih razreda: Imamović Amina IX-2, Berilo Naida IX-2 i Ploskić Adna IX-2

Učenice je za takmičenje pripremala nastavnica Mirsada Žiko.

Nakon održanog Kantonalnog takmičenja iz fizike postignuti su sljedeći rezultati:

VIII razred: Lea Tanurdžić 12. mjesto, Emina Demirović 51. mjesto, Sumeja Brkić 52. mjesto, ali sa osvojenim 41 bodom ekipno su osvojile prvo mjesto na općinskom nivou!

IX razred: Amina Imamović 17. mjesto, Naida Berilo 18. mjesto, Adna Ploskić 44. mjesto. Ekipno su osvojile 53 boda što je također zavidan uspjeh i prvo mjesto na općinskom nivou!

Zajedno su obje ekipe postigle 94 boda i time donijele veliki uspjeh našoj školi. Mi im čestitamo i želimo im još mnogo uspjeha u životu! Našoj nastavnici Mirsadi Žiko posebno se želimo zahvaliti što nas svake godine obraduje postignutim uspjesima naših fizičara! Neka se uspjesi i dalje nižu!