KANTONALNO TAKMIČENJE IZ VJERONAUKE

Datum objave: 29.03.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Ove sedmice naši učenici su u pratnji svojih vjeroučitelja učestvovali na Kantonalnom takmičenju iz vjeronauke koje se održavalo u prostorijama Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu.

U utorak 26.3.2024.godine održano je natjecanje za učenike osmih razreda osnovnih škola sa područja Kantona Sarajevo. Učestvovalo je ukupno 59 učenika, a našu Drugu osnovnu školu predstavljao je učenik Omer Drkić. Sa osvojenih 84,5 boda Omer se plasirao na 19. mjesto, što je zapažen uspjeh za našu školu.

Takmičenje za učenike devetih razreda osnovnih škola realiziralo se u četvrtak 28.3.2024. Učešće su uzela ukupno 62 takmičara, među kojima i predstavnica naše Druge osnovne škole, Spahović Fatima. Sa osvojenih 95,5 bodova naša Fatima se plasirala na odlično 5. mjesto.

Čestitamo učenicima Omeru Drkiću i Spahović Fatimi kao i kolegama Erdini Ramić i Omeru Bajramoviću na ostvarenom plasmanu i predstavljanju Druge osnovne škole u najboljem svjetlu!