LJUBAZNOST JE CVIJET ČOVJEČANSTVA

Datum objave: 30.10.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Ukrasne biljke prekrasan su dodatak svakom prostoru. Osim što su vrlo dekorativne, pojedine biljne vrste vrlo su učinkoviti pročišćivači zraka te pozitivno utječu na smanjenje štetnih hemikalija koje se nalaze u zraku.

Dokazano je da biljke ne samo da proizvode kisik, već oslobađaju i kapljice koje sakupljaju štetne tvari iz zraka i smanjuju količinu prašine čak do 20 posto.

Uprava škole odlučila je svojim saradnicima škole ukrasiti radni prostor i učiniti ga ugodnijim za rad darujući cvijeće za njihove kancelarije. Sredstva su obezbijeđena zahvaljujući društvu ZEOS kroz projekat sakupljanja otpada. Učešćem u ovom projektu našoj školi su dodijeljena sredstva u iznosu od 280 KM koja su utrošena za kupovinu zelenih ukrasnih biljaka.

Zahvaljujemo se našem direktoru mr. Almiru Ćeski, kao i koordinatorima ovog projekta Emilu Kaliću, pomoćniku direktora i nastavnici biologije Edisi Subašić.

“Zemlja se smije uz pomoć cvijeća.”
R. W. Emerson

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić