MALI HUMANITARCI

Datum objave: 8.04.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Učenici VII-1 razreda su u ramazanskim danima obradovali dvije porodice sa paketima namirnica. Akcija je krenula spontano. Pravili su žabice od papira i prodavali svojim drugarima, a onda su uz taj novac dobrovoljno prikupili oko 120 KM i za to kupili namirnice. U odabiru potrebitih pomogle su im bivša učiteljica Azra Džino i nastavnica Erdina Ramić.

Djeca su bila sretna što su pomogla onima kojima je pomoć potrebna. Sa nama nisu mogli ići svi drugari, ali svi su jednako zaslužni za ovo dobro djelo. Osjećaj zadovoljstva zbog učinjenog dobrog djela ponio ih je da i dalje sa istim žarom prave figurice i igračke od papira i na ovaj način prikupljaju novac za nove humane poduhvate.

Ponosni smo na altruizam i humanost naših učenika koji su od igre napravili dobro djelo! Želimo da se ovaj duh dobročinstva proširi našom Hrasnicom i useli se u srca odraslih!