MAŠTA JE POČETAK STVARANJA

Datum objave: 28.03.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Međunarodni dan žena – 8. mart počeo se obilježavati od 1975. godine, koja je bila proglašena Međunarodnom godinom žena. Godine 1977, Opća skupština Ujedinjenih naroda pozvala je države članice da 8. mart  proglase službenim praznikom. Danas se ovaj dan obilježava u cijelom svijetu ističući bolji status žene u društvu i njenu ravnopravnost.

Naša škola je prethodnih godina ovaj praznik obilježavala priredbama i prigodnim sadržajima koji su bili posvećeni svim ženama. Ove godine, ovaj značajan datum obilježili smo literarnim i likovnim natječajem u kojima su naši učenici svoju maštu, kreativnost i talenat utkali u stihove, pismene radove i likovne kreacije. Naši vrijedni učenici pokazali su svoj talenat u likovnim kreacijama, a da slika govori više od hiljadu riječi, uvjerili smo se i ovaj put. Najljepši stihovi, stihovi koji su pisani sa mnogo pažnje, posvećenosti i ljubavi odzvanjali su našom multimedijalnom salom. Svi radovi su izloženi u našoj multimedijalnoj sali u kojoj je bila upriličena svečana dodjela diploma i nagrada onim najboljim. U literarnom natječaju najbolji su bili:

1. mjesto – Ajna Hadžić i Elvin Tahirović
  2. mjesto – Edna Uzunović
  3. mjesto – Zerin Đozo

U likovnom natječaju najbolji su bili:

1. mjesto – Melina Granilo
  2. mjesto – Emina Topalović
  3. mjesto – Ajna Malkić, Ajla Biberović

Nagrade za naše učenike obezbijedila je kompanija R&S d.o.o. Sarajevo, jedna od vodećih bosanskohercegovačkih kompanija u oblasti uvoza i distribucije kancelarijskog i promotivnog materijala, uredskog namještaja, sredstava za čišćenje, zaštitne, medicinske i IT opreme. Veliku zahvalnost upućujemo kompaniji R&S na ukazanoj podršci, što su nagradili trud i rad naših učenika i time pokaali da želje ostvaruju ljudi dobre volje, ljudi koji imaju razumijevanja, ljudi koji znaju da je naše samo ono što damo.

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić