MEMORIJALNI MALONOGOMETNI TURNIR „HARIS I GIGI“

Datum objave: 17.05.24 Objavio: Rialda Bibuljica

16.05.2024. na obnovljenim sportskim terenima popularnog izletišta Stojčevac održan je 24. malonogometni turnir „Haris i Gigi“. Turnir se igra u čast poginulih pripadnika Drugog motorizovanog bataljona Četvrte viteške motorizovane brigade Harisa Opankovića i Nedžada Granula.

Ovo je prvi put nakon 20 godina da se turnir vraća na lokalitet Stojčevca, lokalitet gdje je prvi put i održan i gdje su pomenuti borci izgubili svoje živote.

Na ovogodišnjem turniru učestvovali su učenici 12 ilidžanskih škola, a među njima i učenici naše škole.

Učenike je predvodio nastavnik Mirza Valjevac, a u nastavku slijede imena naših učenika učesnika turnira:

Ibrahim Veladžić

Omar Đipa

Džanan Muhović

Faris Pamuk

Hamza Palo

Amar Imamović

Imran Hodžić

Kerim Puriš

Kerim Đipa

Alitahir Veseli

Zahvaljujemo se našim učenicima koji su svojim učešćem na turniru pomogli da se sačuva uspomena na mladost koja je dala svoje živote u odbrani Bosne i Hercegovine.

Pripremila: Amra Mešić