NAGRADA ZA UČEŠĆE U PROJEKTU “VOLONTIRANJE JE COOL!”

Datum objave: 27.02.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Centar za razvoj omladinskog aktivizma CROA dodijelio je nagradu Drugoj osnovnoj školi za učešće u projektu “Volontiranje je cool!“ u 2021. godini. To je projekat koji se realizirao uz podršku Evropske unije u Bosni i Hercegovini. Cilj samog projekta je da učenici kroz volonterizam daju doprinos svojim lokalnim zajednicama, u čemu im snažno pomažu i njihovi nastavnici.

Predstavnici ovog udruženja su bibliotečki fond naše škole učinili bogatijim za još nekoliko naslova. Također su poklonili kvalitetne kožne lopte koje će obradovati naše učenike. Ove nagrade su obezbijedili Evropska unija u Bosni i Hercegovini, te prijatelji projekta Fondacija za izdavaštvo Sarajevo i Fondacija za bibliotečku djelatnost Sarajevo.

Zahvaljujemo se udruženju CROA i svim prijateljima ovog projekta što su našu školu prepoznali kao prijatelja i saradnika u realizaciji brojnih humanitarnih akcija. Uspješnu saradnju, na obostrano zadovoljstvo, nastavljamo i u narednom periodu.

Pripremila: Vildana Jahić