NAGRAĐENI SLOGAN O DOMOVINI

Datum objave: 6.12.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Bosanska fondacija „Maarif“ i škole „Maarif“ povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine organizirale su takmičenje za najbolji slogan o domovini. Pravo učešća su imali učenici svih osnovnih škola širom Bosne i Hercegovine, a nagrade su bile primamljive i vrijedne.

Učešće u ovom takmičenju je uzeo i naš učenik – Elvin Tahirović. Sloganom „Sve što vrijedi ime ima, a najjače je – domovina“ Elvin je zauzeo zavidno DRUGO mjesto.

Ono što je pohvalno i zaslužuje nagradu jeste činjenica da učenici njeguju i razvijaju osjećaje pripadnosti prema domovini i baštini, svjesni hiljadugodišnje postojanosti jedine nam domovine. Elvin je indikator tvrdnji da se svijet mijenja vlastitim primjerom, a ne mišljenjem, te da za njega Bosna predstavlja  i cilj, i nadu, i sve što vrijedi.

Elvinu upućujemo iskrene čestitke uz želje da i dalje jednako uspješno predstavlja sebe, školu,  zajednicu, ali i domovinu!

Pripremila: Izeta Aljović