NOVE LEKTIRE ZA UČENIKE DRUGE OSNOVNE ŠKOLE

Datum objave: 7.09.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Općina Ilidža je i ove godine ilidžanskim školama donirala budžet u iznosu od 1000 KM za nabavku lektirne građe. Prilikom nabavke književnih djela izbor je pao na djela Elmire Helać Mekić, naše savremene i aktuelne književnice, koja je tri puta do sada nominovana za prestižnu književnu nagradu ALMA – Astrid Lindgren Memorial Award. Njena djela su preporučena u izboru lektira za osnovne škole u Federaciji BiH.

Nabavljena su četiri naslova: „Horozgrad“, „Psi s raskrsnice“, „Djetinjstvo jednog vremena“, „Mačak vegetarijanac i Žaba u štiklama“.

Želimo se zahvaliti Općini Ilidža na ovoj vrijednoj donaciji i stalnom radu za dobrobit obrazovanja naše djece! Nadamo se da će naši učenici rado čitati svoje lektire i uživati u novim književnim djelima!