Datum objave: 12.03.20 Objavio: admin

Poštovani učenici i roditelji,

shodno Naredbi Federalnog kriznog stožera od 11.3.2020. godine Krizni štab Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo donio je Naredbu koja stupa na snagu 11.3.2020.godine i kojom se obustavlja nastava u osnovnim, srednjim i visokoškolskim obrazovnim ustanovama u Kantonu Sarajevo u trajanju od 15 dana. Također, ovim putem vas obavještavamo da je Vlada Kantona Sarajevo održala vanrednu sjednicu na kojoj je odobrila obustavu redovne i uvođenje online nastave u periodu od 12.3.2020. godine do 25.3.2020. godine. Detaljnije informacije o realizaciji online nastave dobit ćete od strane razrednika. U četvrtak, 12.3.2020. godine i u petak, 13.3.2020. godine online nastava će biti realizovana u drugoj smjeni s početkom u 13:30 sati za sve razrede i odjeljenja naše škole, a naš cilj je roditeljima omogućiti priliku da pruže podršku svojoj djeci pri savladavanju tehničkih barijera u vrijeme trajanja online nastave.

Da bismo stvorili ambijent u kojem će biti realizovan nastavni proces po principu online nastave za učenike od I do V razreda, odlučili smo iskoristiti besplatne mogućnosti koje nudi Google drive, a koji zapravo predstavlja servis za skladištenje i sinhronizaciju datoteka. Svi materijali koje nastavnici učenicima pripreme bit će dostupni na Google drive-u prema rasporedu časova i vremenskoj odrednici po kojoj učenici pohađaju nastavni proces u drugoj smjeni, s početkom u 13:30 sati. Da  bi pristupili navedenom servisu, razrednici će na već kreirane razredne viber grupe podijeliti linkove putem kojih će učenici i njihovi roditelji biti u mogućnosti preuzeti materijale za realizaciju online nastave.

Za realizaciju nastavnog procesa po principu online nastave za učenike od VI do IX razreda, odlučili smo iskoristiti mogućnosti koje nudi EDMODO platforma, a koja zapravo predstavlja besplatnu društvenu mrežu, namijenjenu nastavnicima i učenicima. Edmodo daje mogućnosti otvaranja nastavničkih, učeničkih i roditeljskih naloga, kreiranja grupa, dijeljenje dokumenata, praćenje rada učenika ili određene grupe, komuniciranja sa drugim nastavnicima itd. Za realizaciju online nastave, nastavnici će pripremiti lekcije (materijale predstavljene tekstom, prezentacijama itd.), ilustracije, zadatke i testove. Svi materijali koje nastavnici učenicima pripreme bit će dostupni na EDMODO platformi prema rasporedu časova i vremenskoj odrednici po kojoj učenici pohađaju nastavni proces u drugoj smjeni, s početkom u 13:30 sati.

Napomena: Vjerujući da smo partneri u životu naše djece, nadamo se međusobnom razumijevanju, saradnji, strpljenju i uvažavanju!

Hrasnica, 11.3.2020.godine    UPRAVA ŠKOLE