OBILJEŽAVANJE 30. GODIŠNJICE OPERACIJE OSLOBAĐANJA HOJTE

Datum objave: 8.11.22 Objavio: Rialda Bibuljica

U subotu 29.10.2022. godine obilježena je 30. godišnjica svih značajnih bitki u okviru Operacije oslobađanja Hojte u organizaciji Udruženja „4. Viteška motorizovana brigada Ilidža“.  U obilježavanju ove važne godišnjice učestvovali su učenici devetih razreda Druge osnovne škole u pratnji nastavnika Bičo Fahrudina, Musić Edina te u društvu sa ratnim komandirom Fako Ibrom.

Organiziran je prevoz od Hrasnice do Bijelih voda na Bjelašnici, a potom su se učesnici uputili planinskom stazom do vrha Hojte. Tu je održan historijski čas uz obraćanje generala Fikreta Prevljaka.

Učenjem Fatihe i polaganjem cvijeća na Bijelim vodama i spomen-obilježju na Bjelašnici kod hotela Maršal, odata je počast svim borcima koji su u ovim bitkama dali svoje živote.

Ovo je jedan od važnijih datuma za naše područje i prošlost naše države. Čuvanjem ovakvih događaja od zaborava odajemo počast najboljim sinovima Bosne koji za slobodu svoje domovine nisu žalili ni vlastite živote.