OBILJEŽAVANJE 30. GODIŠNJICE PRVOG MOTORIZOVANOG BATALJONA

Datum objave: 30.09.22 Objavio: Rialda Bibuljica

U ponedjeljak 17.9. 2022. godine učenici naše škole su učestvovali na Manifestaciji u povodu obilježavanja 30. godišnjice Prvog motorizovanog bataljona. Organiziranim prevozom posjetili su Vrhove na Igmanu i spomenik poginulom komandantu bataljona Četvrte motorizovane brigade Kerimu Dzafiću. Tu su prisustvovali historijskom času o formiranju bataljona i važnim datumima i događajima u borbi s agresorom. Također su posjetili Hair-česmu boraca Prvog bataljona 104. Viteške motorizovane brigade i na tom mjestu odali počast palim borcima.

Ovoj manifestaciji prisustvovali su učenici iz svih osnovnih škola sa područja općine Ilidža i na taj način doprinijeli njenoj važnosti i posebnosti. Ispred naše škole učešće su uzeli učenici: Nejla Tutun, Brkić Ensar, Šahović Nejla, Salih Došljak, Merjem Nikšić, Džemila Mahmutović, Rašid Mahmutović, Emina Dedović, Eman Selimović, Benjamin Sarić, Kajević Elina, Sadat Zilkić u pratnji nastavnika Fahrudina Biče.

Učeći o prošlosti doprinosimo sigurnijoj i ljepšoj budućnosti!