OBILJEŽEN 10. OKTOBAR – SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

Datum objave: 11.10.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Život je platno satkano od različitih faza, raspoloženja i emocija. U platno života utkani su i loši dani, pogrešne odluke, nesavršenosti, samoća, ali i radost, sreća, druženje. Sve je to dio života i sve te emocije i faze su uredu. Sva životna dešavanja dešavaju se sa svrhom  da probude naše emocije, našu empatiju, da razumijemo sebe i druge bolje. Da budemo bolji i sebi i drugima.

Danas je u našoj školi obilježen Svjetski dan mentalnog zdravlja. Naši učenici volonteri projekta “Volontiranje je cool” zajedno sa Alisom Mehmedspahić, psihologinjom u našoj školi, obilježili su ovaj dan podijelivši simpatične osnažujuće poruke u svim odjeljenjima VIII i IX razreda. Učenici su bili sretni kada je “šarena korpa” posjetila njihov razred i svi su izjavili kako je poruka koju su nasumično izvukli kao napisana baš za njih.

Mentalno zdravlje nije odredište, nego proces. Radi se o tome kako vozite, a ne kamo idete.

(Noam Shpancer)

Pripremile: Amra Mešić i Alisa Mehmedspahić