OBILJEŽENA 31. GODIŠNJICA 1. MTB/4. VMTBR

Datum objave: 2.10.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Ima dana koji nas podsjete da je pamćenje rijeka koja uvijek teče unatrag.

U ponedjeljak, 18. 9. 2023. godine, u Domu kulture u Hrasnici, obilježena je 31. godišnjica 1. Motorizovanog bataljona i 4. Viteške motorizovane brigade svečanom manifestacijom uz prigodan kulturno-umjetnički program.

Ovom svečanom obilježavanju prisustvovali su i učenici naše škole. Učenici devetih razreda (IX-2 i IX-3) u pratnji nastavnica Edine Podgorice i Adise Divoš su svojim prisustvom podržali ovo bitno obilježavanje. Osim toga, naši učenici su bili i dio ovog svečanog obilježavanja i kao učesnici samog programa i predstavili se recitalom o Bosni u kojem su učestvovali učenici: Ajša Botulja, Lamija Vatrić i Hamid Fehratović u pratnji nastavnice Irme Pamuk-Fejzić.

Ovim činom naša škola je izrazila poštovanje i ukazala na važnost prenošenja i njegovanja kulture sjećanja kako bi se sačuvala istina o onome šta se dešavalo i zapamtiti da će:

I jučer, i danas, i sutra, u nama  šaptati priče o ponosu, časti, ljubavi prema Domovini, jednoj i jedinoj, našoj Bosni i Hercegovini.

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić