OGLEDNI ČAS IZ LIKOVNE KULTURE

Datum objave: 4.12.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Da nastavne jedinice i časovi mogu biti nepregledno more kreativnosti i korelacije sa drugim predmetima pokazala nam je i naša učiteljica Amira Hadžić.

Dana 18.10.2023. godine, učiteljica Hadžić održala je ogledni čas u III-2 razredu iz predmeta Likovna kultura. Nastavna jedinica koja je obrađena na oglednom času je  Površina, a učiteljica je tom prilikom kroz izradu plakata podučila djecu dječijim pravima. Kroz križaljke, zagonetke, recitacije i prezentacije učenici su njegovali govorničke vještine, glumu, kao i analitičke i fine motoričke vještine. Tokom samog časa učiteljica je koristila individulani, frontalni i grupni oblik rada, a svi ciljevi i zadaci časa su ispunjeni.  Na oglednom času su bili prisutni Emil Kalić, pomoćnik direktora,  i Indira Memić, pedagogica škole.

Zahvaljujemo se našoj Amiri Hadžić na inovativnom i kreativnom času i želimo joj sreću i uspjeh u budućem radu.

Najbolji učitelji ujedno su i najzahtjevniji učitelji: oni od učenika zahtijevaju razmišljanje. (W.Glasser)

Pripremila: Amra Mešić