Ogledni čas iz matematike

Datum objave: 27.12.19 Objavio: admin

U srijedu, 11.12.2019. godine u odjeljenju IX-3 održan je ogledni čas iz matematike pod rukovodstvom nastavnice Novović Nevenke. Tema nastavnog časa bila je: Linearne jednačine i nejednačine sa jednom nepoznatom. Nastavna jedinica bila je: Primjena linearnih jednačina sa jednom nepoznatom.

Na ovom času vježbanja i ponavljanja učenici su kroz individualni i grupni rad mogli usvojiti način primjene linearnih jednačina u svakodnevnom životu i rješavati ih primjenom svojstva jednakosti i ekvivalentnosti jednačina. Čas je protekao u dobroj radnoj atmosferi, a učenici su pokazali svoje znanje aktivnim rješavanjem zadataka. Nastavnica Novović je upotrebom različitih nastavnih metoda i postupaka učinila ovaj čas zanimljivim i zabavnim, a time i ostvarila cilj časa.

Času su prisustvovali direktor škole Almir Ćesko, pomoćnik direktora Emil Kalić i pedagogica Indira Memić. Nastavnici Nevenki upućujemo sve čestitke za ovako kvalitetan i uspješno realiziran ogledni čas!