OGLEDNI ČAS IZ MATEMATIKE
Datum objave: 10.01.17 Objavio: adminNastavnica razredne nastave Alma Festić-Kovač je u utorak 27.12.2016. godine, u I-2 razredu, realizovala ogledni čas iz Matematike.Pjesmom “Učimo da brojimo”, učenici su veselo pozdravili goste, a “Priča o zečiću“ je bila odlična motivacija mališanima za rad. Da bi zeko došao do mrkve, učenici su trebali riješiti postavljene zadatke u grupama i na taj način ponoviti pisanje i čitanje broja jedan, te brojnost skupa.
Učili su kroz igru uz korelaciju s drugim nastavnim predmetima. Posebno je bilo zanimljivo kada su učenici primijenili svoje znanje iz Informatike, na tablet računarima. Zadatak je bio da u programu “Paint“, nacrtaju i oboje oblak, srce i kuću.
Učenici su pokazali pozitivan odnos prema radu, spretnost i urednost, a igrokazom “Ocjene“ su se predstavili na zanimljiv i šaljiv način. Razvijali su sposobnosti upoređivanja, zaključivanja i pažnje, a za aktivnost na času, dobili su pisane pohvale od učiteljice.
Imali smo priliku družiti se s našim prvačićima i zaista uživati.
Čestitamo I-2 razredu i njihovoj učiteljici!