OGLEDNI ČAS IZ PREDMETA BOSANSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST, HRVATSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST, SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

Datum objave: 27.05.21 Objavio: Rialda Bibuljica

Poezija je tanana nit koja povezuje ljudska srca. O poeziji i književnosti učimo dosta u školi, mada nam život piše prava remek-djela. Poseban doživljaj književnosti možete osjetiti na času naše drage kolegice Edine Hodžić. Na oglednom času održanom u srijedu 12.5.2021. učenici su se upoznali sa pjesmom poznatog austrijskog pjesnika Rajnera Marije Rilkea „Na uglu“. Čas je realiziran u online okruženju putem platforme Office 365 u odjeljenju VIII-2 razreda.

Nastavnica Edina je svojim metodskim pristupom i kroz grupni rad sa učenicima izvršila analizu lirske pjesme s posebnim osvrtom na stilska izražajna sredstva i idejnu poruku ovog književnog djela. Istaknuta je majčinska ljubav kao dominantno osjećanje koje je opjevano u mnogim pjesmama. Ovom oglednom času prisustvovali su direktor škole Ćesko Almir i pomoćnik direktora Kalić Emil.

Čestitamo nastavnici Edini na odlično realiziranom oglednom času! Želimo joj puno uspjeha u budućem radu, kao i vrijednim učenicima!